Gå till innehåll
fredag 26 juni 2026

Pallarn

Medlemmar
  • Innehålls Antal

    5
  • Gick med

  • Besökte senast

Anseende bland gemenskapen

0 Neutral

Om Pallarn

  • Placering
    Kadett

Senaste Profilbesöken

364 profilvisningar
  1. Hej! Tar gärna emot en länk på reservdelkatalog Har ingen bild just nu,men serienumret på motorn är: 2A534994 //Stefan
  2. Hej! Då båten är nyinköpt så har jag inte hunnit gjort något ännu. Men det blir nog att byta filtret och huset så får vi se om något mer behövs? //Stefan
  3. Hej! Har upptäckt ett läckage från bränslefiltret/hållaren på min Mercruiser 4,5 årsm 2017. Läcker från undersidan,men samlas även bensin ovanpå locket till filtret. Någon som haft liknande problem? Tänker att det kanske är oringarna på filtret ? Eller någon spricka?
  4. Det är axeln som glappar. Propellern är avmonterad. Går glappet att justera? Eller är det renovering som gäller vid för stort glapp?
  5. Någon som vet hur mycket spel det får/kan vara axiellt på propelleraxeln på ett Alpha One genII drev?
×
×
  • Skapa nytt...