Gå till innehåll
tisdag 02 september 2025
gonefishing5053

Tilt Johnson 40hp 91

Rekommendera Poster

Hej min powertrim tilt fungerar ej har precis köpt motorn och han sa att den ej fungera men kanske kan fixa det!! Så. Undandrar jag är det dyrt eller går det att lösa för någorlunda normal Svensson plånbok!! Sen en annan fråga om denna va det att det fanns ingen el kopplat alls till den och såg inte ut som det vart det innan heller ska de vara så eller inte dom jag har sett har man ju tilt knapp på reglaget men där satt inget heller!! Utan ända som satt va en vajer från en knapp spak på fästet på akterspegeln så att säga till tilten kolven!!! Skickar med bild som den ser ut nu förutom vajern tacksam för svar Mvh matte

Dela detta inlägg


Länk till inlägg
Dela på andra webbplatser

Tyvärr så har du nog blivit lurad om han sa att det var "eltilt" !! Vad jag förstår så har du manuell tilt som jag har på min...kan du tilta manuellt om du vrider på reglaget?

Dela detta inlägg


Länk till inlägg
Dela på andra webbplatser

Det var en manuell tilt men den vill inte fungera riktigt som sagt :( men borde väll kunnas köpa begagnad för en bra peng tycker jag!!

Dela detta inlägg


Länk till inlägg
Dela på andra webbplatser

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Skapa ett konto på maringuiden.se. Det är lätt!

Registrera ett nytt konto

Logga in

Medlem på maringuiden.se? Logga in här.

Logga in nu

×
×
  • Skapa nytt...