Gå till innehåll
söndag 05 oktober 2025

Forward

Medlemmar
  • Innehålls Antal

    5
  • Gick med

  • Besökte senast

Anseende bland gemenskapen

0 Neutral

Om Forward

  • Placering
    Kadett
  1. Många verkar ha ett stort behov av att dricka alkohol... Är det så jäkla svårt att vara ute på sjön utan alkohol i kroppen?
  2. Ingen som har någon åsikt kring detta?
  3. Hej! Jag köpte en Ockelbo T15 med 70hk motor i somras utan båtvagn. Nu undrar jag om det skulle gå med båtvagnen som säljs på jula: http://www.jula.se/batkarra-dinghy-trailer-126482 Båtens längd tror jag är 4,8m och bredden på 1,73m men vikten är jag osäker kring men om man läser på nätet så bör den ligga runt 380 med en 70 hk motor. Enligt jula så är vagnen för båtar upp till 3-4 m, med en totalvikt på 384kg, så nu undrar man om det skulle gå ändå?
  4. Tystnaden tolkar jag som att den inte finns i Sverige Jaja då beställer jag den från USA så får jag se om det är någonting att ha.
  5. Hej! Är ny här på maringuiden och håller på att klura på en sätt så att det blir lättare att tilta upp motorn, har ingen el.tilt. Funderade på en lösning med hävstångseffekt och upptäckte denna produkt. Dock undrar jag om det är någon som vet vart man kan köpa den i Sverige? Edit: Hittade den här Senast ändrad av Forward | 07 juli 2010 | 11:38
×
×
  • Skapa nytt...