Har du ett visar instrument kopplat så? Anledningen att jag frågar är för att han jag köpt båten av sa att det absolut inte fungerade... men oljetryckslampan fungerar. Kan det skilja sig på givare... eller är han ute och cyklar tro.
Köp Skyllermarks skiljerelä... art.nr 5488 hos Hjertmans sen kopplar du efter länken http://www.skyllermarks.se/tips-och-rad/sa-kopplar-du-skiljerelaet Mvh
Jag har precis köpt en ny båt och undrar hur man kopplar in en oljetrycksmätare till en AQ170. I panelen så har förra ägaren nämligen satt en mätare men inte kopplat in den. Mätaren är från Volvo penta och visar 0-100kg per va det nu är för skala... Mvh
Just nu så är jag ute efter plasten som sitter längst bak vid rutramen... precis vid luftintagen. Jag vill gärna ha till båda sidorna men högersidan är det som är trasigt.
Hej! Jag undrar om ngn vet hur man får tag i reservdelar till denna båt, om man tex kan köpa ny plast vid bakkant på rutan mm via postorder eller via internet.
Tacksam för adresser.